Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Refleksoterapia – masaż stóp

Masaż stóp Starachowice

Metoda opiera się na masażu określonych punktów bądź stref refleksorycznych w obrębie stopy. Z każdego punktu na stopie prowadzą drogi informacyjne w postaci włokien nerwowych do odpowiednich organów w organizmie.

Masaż powoduje usunięcie blokad i złogów, udrożnienie przepływów energii w obszarze masowym, a tym samym otwiera drogę do regeneracji całego organizmu. Jest to przywracanie równowagi w komórkach poprzez poprawę krążenia krwi, która dotlenia i zarazem oczyszcza tkanki.

Wiele chronicznych schorzeń można usunąc poprzez regularne masaże całych stóp, stosowane najpierw nawet codziennie , potem np., co tydzień ale zawsze piamietając o kontynuacji zabiegów przy stanach chorobowych przynajmniej raz na miesiąc.

Długotrwałe (np. przez rok) stosowanie masażu stóp często prowadzi do cofnięcia się nawet przewlekłych schorzeń. Profilaktycznie stosuje się masaż stóp raz na 1-3 miesiące.

Refleksologię stóp można zastosować jakos profilaktykę w każdym wieku, niezależnie od obecnego zdrowia , ponieważ ten masaż w każdym przypadku reguluje transport płynów wewnątrzustrojowych , w tym samym dotlenia i oczyszcza z toksyn komórki organizmu.

Refleksologia, czyli masaż stóp obejmuje m.in. masaż podeszwy, grzbietu stopy, palców, kostek, łydek, okolic kolana. Poprzez działanie na strefy refleksologiczne stóp masaż wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen, usuwa uczucie "ciężkich nóg". Wpływa również na procesy trawienne, system hormonalny, gruczoły limfatyczne i centralny system nerwowy.